З ІСТОРІЇ РОЗБУДОВИ нОВОГРАДА-ВОЛИНСЬКОГО


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  У житловому будинку пані Завадської 1921 року була відкрита п’ята єврейська семирічна трудова російськомовна школа (згодом ЗОШ №1). У 1991 році школа №1 почала свою роботу в новому навчальному приміщенні (вул. Родини Косачів, 5), побудованому БМУ-9. Пізніше старі шкільні приміщення знесли, а на їх місці побудували музей сім’ї Косачів. У рік здобуття Україною своєї незалежності школа отримала статус ГІМНАЗІЇ.

    У 1922 році у місті була відкрита повна середня семирічна німецька трудова школа з педагогічним ухилом, яка отримала порядковий номер-чотири. Її базою став побудований ще до Першої світової війни цегляний будинок Генріха Айя та відомого лікаря Проценка. З 1959 року навчальний заклад стає восьмирічкою і має назву „Новоград-Волинська загальноосвітня трудова школа“. Назріла необхідність будівництва нової школи. Ця ідея була з ініційована директором В.А. Харченком в 1975 році. Новозбудована загальноосвітня середня школа №4  (вул. Пушкіна, 44) почала навчання восени 1981 року, але остаточний документ про завершення її будівництва було підписано 30 жовтня, що лягло в основу святкування Дня народження школи. Будівництво здійснювало БМУ-9.

Реконструкція вулиці Героїв Майдану (колишня Радянська) в 50 роках минулого століття, яке здійснювало РСУ.

Наприкінці 1959 року розпочалися дослідницькі  роботи щодо спорудження нового механізованого М’ЯСОКОМБІНАТУ в районі Лисої гори за колишнім селом Лідовка. У квітні 1963 року почалося спорудження об’єкту. Головний підрядник – БМУ-78 Житомирського будівельного тресту №7, незабаром до справи підключилися 9 організацій-субпідрядників. Будівництво комбінату було віднесене до розряду особливо важливих в Україні, у 1964 році на це було виділено 1 млн. крб. У жовтні 1964 року закінчено монтаж стін головного корпусу, а в 1967 році було споруджено другу чергу м’ясокомбінату. Адміністративний будинок м’ясокомбінату здано в експлуатацію у 1971 році. 

У травні 1966 року було засновано Новоград-Волинське міське професійно-технічне училище №7 (вул. Пушкіна, 47/37). За профілем навчальний заклад визначався, як будівельне училище. Розпочалась професійно-технічна підготовка кваліфікованих робітників з професій „муляр“, „столяр-тесляр“, „маляр-штукатур“, „лицювальник-плиточник“. Міською владою було виділено для училища колишні приміщення заготівельної контори, де і розпочалися заняття. У 1977 році збудовано п’ятиповерховий гуртожиток на 390 місць, в якому нині розміщено навчальні кабінети, адміністративні приміщення, бібліотека, медпункт, музей історії та учнівських виробів, проживають учні і працівники. Будівництво здійснювало БМУ-9.

    Новоград-Волинський машинобудівний технікум (НВМТ), який було відкрито у жовтні 1969 року при Новоград-Волинському заводі сільськогосподарських машин в якості філії Київського вечірнього індустріального технікуму на другому поверсі управлінського корпусу заводу сільгоспмашин. В 1977-1979 року введено в експлуатацію новий навчальний корпус і гуртожиток (вул. Шевченка, 38). У 1982-1983 роках звели суспільно-побутовий корпус. У 1983-1984 роках спорудили учбово-навчальні майстерні, а комплексне будівництво було завершене у 1986 році введенням в експлуатацію плавального басейну. Будівництво здійснювало БМУ-9.

П’ятиповерховий житловий будинок на площі Лесі Українки, 3 побудований у 1971 році.          Будівництво   здійснювало   ПМК-7.

12 липня 1972 року відбулося відкриття міського Палацу Культури на площі Лесі Українки. Величезна споруда кубатурою 31896 м3 та корисною площею 4406 м2 була зведена БМУ-9 під керівництвом Боревича І.Г. У будівництві закладу культури активну участь взяли практично всі підприємства міста.


        Влітку 1993 року у місті почали будувати житло для військових, а разом з тим супутні об’єкти: школу, дитячий садок та ряд установ соціального призначення. Будівництво містечка було однією з вимог, що ставило керівництво Радянського Союзу при виведенні радянських військ, які базувалися у Німеччині. Будували іноземці - німецькі та болгарські спеціалісти, і вже 12 квітня 1994 року відбулося відкриття середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 (згодом колегіум). Будівництво здійснювала фірма „Хохтіф“, Німеччина.

 

Дев’ятиповерховий житловий будинок на вулиці Замковій, 7 побудований у 2000 році. Останній об’єкт введений в експлуатацію БМУ-9.

    Дев’ятиповерхові житлові будинки на вулиці Толубка, 14, 16 (2007-2008). Будівництво здійснювало ВАТ „Гарантбуд“.

Загальноосвітня середня школа №8 І-ІІІ ступенів на вулиці Дружби, 50 побудована в 2011-2012 роках. Будівництво здійснювало ВАТ „Гарантбуд“.